Obserwuj nas na

Sitkówka-Nowiny

Układ hamulcowy na trytytkę

Dodano

We wtorek 13 października patrol świętokrzyskiej Inspekcji wykonujący czynności służbowe na drodze krajowej numer 7 w miejscowości Szewce zatrzymał do kontroli drogowej zespół pojazdów należący do polskiego przewoźnika.

Już wstępna kontrola stanu technicznego naczepy wskazywała, że jej układ hamulcowy może nie działać prawidłowo. Dalsze czynności kontrolne, między innymi przy użyciu specjalistycznego sprzętu przekazanego przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego, potwierdziły przypuszczenia inspektorów. W trakcie kontroli ujawniono również, że przewody hamulcowe odpowiedzialne za prawidłowe działanie hamulców na środkowej osi naczepy zostały odłączone i zabezpieczone przed ubytkiem powietrza za pomocą tzw. trytytki.

W toku dalszych czynności kontrolnych inspektorzy stwierdzili ponadto, że kontrolowana naczepa nie miała ważnych badań technicznych.

Kontrola zakończyła się wszczęciem postępowania administracyjnego wobec przewoźnika oraz osoby zarządzającej transportem, zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego naczepy oraz wydaniem zakazu dalszej jazdy do czasu usunięcia usterki niebezpiecznej. Kierującego ukarano mandatem karnym w wysokości 100 zł.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted Media.