Obserwuj nas na

Końskie

20-latek odnaleziony dzięki współpracy międzynarodowej

Dodano

Dzięki błyskawicznej reakcji służby dyżurnej Komendy Powiatowej Policji w Końskich oraz Biura Międzynarodowej Współpracy z Komendy Głównej Policji, odnaleziono 20-letniego mieszkańca gminy Stąporków. Działanie pod presją czasu było spowodowane informacją, że życie młodego mężczyzny może być zagrożone.

Wczoraj dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Końskich otrzymał informację od zaniepokojonej rodziny o trudnej sytuacji ich syna, który miał pracować na terytorium Holandii. Rodzina 20-latka dostała sygnał, że znajduje się on na terenie Niemiec, a stan zdrowia w jakim się znajduje wymaga natychmiastowej pomocy. Policjanci z Komisariatu Policji w Stąporkowie, przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 20-latka i natychmiast rozpoczęli poszukiwania.

Mundurowi nawiązali kontakt z Biurem Międzynarodowej Współpracy Komendy Głównej Policji i kiedy poznali już dokładną lokalizację zaginionego, to w ramach pomocy międzynarodowej, wsparcia udzielili im policjanci z Niemiec, którzy znaleźli mężczyznę przy drodze A2 w Niemczech. Tam też udzielono mu niezbędnej pomocy.

Powyższe zdarzenie jest przykładem nie tylko dobrze wykonanego zadania, ale też skutecznej współpracy na szczeblu krajowym i międzynarodowym. O fakcie odnalezienia 20-latka całego i zdrowego natychmiast została powiadamiana rodzina.

Opr. KB

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media