Obserwuj nas na

Końskie

Kolejni nietrzeźwi kierujący

Dodano

W ciągu minionego weekendu mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Końskich oraz z podległego Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Nieodpowiedzialnych mężczyzn spotkają teraz surowe konsekwencje prawne.

W piątkowy wieczór dyżurny koneckiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic miasta kierujący osobową toyotą jeździ od jednej krawędzi chodnika, do drugiej. Niezwłocznie na miejsce zostali skierowani policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego. Zgłaszający stracił japoński pojazd z pola widzenia, dlatego dyżurny koneckiej jednostki ustalił, gdzie mieszka właściciel toyoty. Informacje przekazane policjantom zostały przez nich w pełni wykorzystane, bowiem napotkali kierującego pojazdem, który zmierzał w kierunku swojej posesji. Okazało się, że w organizmie 65-letniego kierującego były 2 promile alkoholu.

Tego samego wieczoru policjanci z Komisariatu Policji w Stąporkowie skontrolowali peugeota, który nierównym torem jazdy pokonywał krajową trasę numer 42, biegnącą przez centrum miasta. Kontrola trzeźwości 37-letniego kierującego pojazdem wykazała, że ma on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Obaj nieodpowiedzialni kierujący stracili prawo jazdy. Dodatkowo grozi im wysoka grzywna, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Apelujemy o trzeźwość na drodze!

MP / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media