Obserwuj nas na

Końskie

Marsz i morsowanie w rocznicę Powstania Styczniowego [ZDJĘCIA]

Dodano

W niedzielę 10 stycznia Stowarzyszenie ImperActive z Kozowa zorganizowało marsz indywidualny, oddając w ten sposób hołd tym, którzy stracili życie podczas Powstania Styczniowego.

Uczestnicy spotkali się na polanie w lesie w Uroczysku Ormanicha – miejscu pamięci poświęconemu powstańcom styczniowym z oddziału Hipolita Zawadzkiego, rozbitego przez wojska rosyjskie w kwietniu 1863 r. O tym zdarzeniu przypomina pomnik, poświęcony powstańcom styczniowym z 1863 roku ufundowany w 1918 roku przez Wandę i Władysława Jankowskich – dziedziców Rudy Malenieckiej.

Z tego miejsca grupa piechurów pokonała pieszo 14 kilometrowy odcinek drogi w kierunku Radoszyc, do Zalewu Antoniów, gdzie na zakończenie marszu organizatorzy zaprosili uczestników do zażycia kąpieli w typowo zimowej aurze.

– To wydarzenie miało na celu upamiętnienie tego wielkiego patriotyzmu, który się rodził właśnie pod koniec dziewiętnastego wieku. O tym trzeba pamiętać, a my w tym trudnym czasie pandemii zachowując ostrożność, chcieliśmy w jakiś sposób do tego zachęcić. To wszystko mieści się w naszym zakresie działań na rzecz społeczności lokalnej oraz podtrzymywaniu i upowszechnianiu tradycji narodowej poprzez promowanie zdrowego stylu życia – informuje Rafał Pałgan Prezes Zarządu Stowarzyszenia ImperActive.

Mariusz Słowiński

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media