Obserwuj nas na

Końskie

Nietrzeźwy weekend na koneckich drogach

Dodano

Mundurowi z koneckiej komendy w ciągu minionego weekendu zatrzymali łącznie 6 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.

W niedziele funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej na terenie Końskich volkswagena, za kierownicą którego siedział 22-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego. Podczas badania alkomatem okazało się, że mężczyzna znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

Tego samego dnia funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili pomiar prędkości w miejscowości Nowy Kazanów. Mundurowi zatrzymali chevroleta, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 30 km/h. Niestety to nie jedyna rzecz, którą kierujący miał na sumieniu. Podczas wykonywania czynności służbowych okazało się, że 49-latek miał w swoim organizmie ponad pół promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie uprawnienia.

Wieczorem w miejscowości Lewoszów mundurowi z koneckiej drogówki postanowili skontrolować kierującego motorowerem. Szybko okazało się, że 46-latek prowadził pojazd, znajdując się w stanie nietrzeźwości, mając ponad półtora promila alkoholu.

W sobotę zaś policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali także trzech nietrzeźwych rowerzystów. Niechlubnym rekordzistą okazał się 51-letni mieszkaniec Radoszyc, którego badanie alkomatem wykazało ponad 1 promil alkoholu w swoim organizmie. Cała trójka została ukarana mandatami karnymi w wysokości 2500 złotych.

MZ / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media