Obserwuj nas na

Końskie

Nowy radiowóz dla Komendy Powiatowej Policji w Końskich (ZDJĘCIA)

Dodano

W środę, 30 grudnia, na placu przed Komendą Powiatową Policji w Końskich odbyła się oficjalna prezentacja nowego radiowozu marki KIA CEED. Auto, zgodnie z podjętą Uchwałą Rady Powiatu z dnia 29 maja 2020, dofinansowane zostało z budżetu Powiatu Koneckiego, w kwocie 50 tysięcy złotych.

Środki te wydatkowano zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy Powiatem Koneckim, a Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach. Oficjalnego przekazania oznakowanego radiowozu dokonał starosta konecki Grzegorz Piec oraz przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Kowalczyk. Gości przywitał komendant powiatowy Policji w Końskich mł. insp. Rafał Zieliński, który podziękował przedstawicielom władz powiatowych za okazane wsparcie.

Podkreślił, że ta inicjatywa świadczy o bardzo dobrej współpracy z policją, jak również o zaangażowaniu samorządu we wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Samochód wyposażony jest w benzynowy silnik o pojemności 1,4 T, fabryczny alarm obwodowy oraz w immobiliser z transponderem. Nowy radiowóz wzmocni funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego koneckiej komendy oraz przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

– Taka dotacja jest naszym obowiązkiem, bo dzięki temu poprawia się bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu oraz komfort pracy policji. Na nowe pojazdy przeznaczyliśmy środki w wysokości połowy ich wartości. Wierzę, że współpraca z KPP w Końskich może być jeszcze bardziej udana, ponieważ nasze działania stają się efektywniejsze – informuje starosta konecki Grzegorz Piec.

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media