Obserwuj nas na

Końskie

Odznaczenie, wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza, a dla mieszkańców strefa płatnego parkowania

Dodano

W czwartek (20 czerwca) w Urzędzie Miasta i Gminy Końskie odbyła się kolejna sesja rady miejskiej. Radni głosowali nad udzieleniem Burmistrzowi, Krzysztofowi Obratańskiemu, wotum zaufania i absolutorium. Przyjęli także kilka projektów uchwał.

Nim jednak przystąpiono do przedłożenia sprawozdania z wykonanego budżetu za 2023 rok, Wojewoda Świętokrzyski Józef Bryk wręczył Krzysztofowi Obratańskiemu, burmistrzowi Miasta i Gminy Końskie, Odznakę Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

– Bardzo dziękuję panu wojewodzie za wyróżnienie. Cieszę się, że spotykamy się w sali, w której zaczynałem swoją drogę w samorządzie, jako młody radny i przewodniczący Rady Miejskiej pierwszej kadencji. Cieszę się, że ta sala dziś wygląda inaczej, podobnie jak nasze miasto. Samorząd bardzo uważnie wsłuchuje się w głos mieszkańców i ich potrzeby, organizując życie społeczne w miarę możliwości, ale jednak zgodnie z oczekiwaniami. Dzięki samorządom wszystkich kadencji i naszym poprzednikom, Końskie wypiękniały i bardzo się zmieniły – powiedział burmistrz Krzysztof Obratański.

– Z dumą i radością odznaczyłem pana burmistrza tą odznaką. Cieszę się, że mamy takiego burmistrza w Końskich, któremu ufa społeczeństwo. Życzę panu burmistrzowi wszystkiego dobrego, zdrowia oraz spełnienia marzeń, które będą służyły lokalnej społeczności – powiedział wojewoda Józef Bryk.

Krzysztof Obratański jest samorządowcem od lat 90. ubiegłego wieku, w 1990 roku został wybrany przewodniczącym Rady Miejskiej w Końskich. W 2024 r. rozpoczął piątą kadencję na stanowisku burmistrza tego miasta. Odznaczenie dla burmistrza Krzysztofa Obratańskiego przyznał minister spraw wewnętrznych i administracji.

Po przedłożonym raporcie o stanie gminy, sprawozdaniu finansowym i sprawozdaniu z wykonanego budżetu za poprzedni rok, radni głosowali nad udzieleniem Burmistrzowi wotum zaufania i absolutorium. Po raz pierwszy w historii samorządu Gminy Końskie, wszyscy obecni na sali rajcowie byli za (19 radnych). Podczas sesji nieobecnych było dwóch radnych: Ernest Kruk i Leszek Stanek

Podczas sesji podjęto również kilka uchwał. Między innymi przyjęto regulamin naboru wniosków w ramach mieszkań komunalnych SIM SMS. Najgorętszym punktem było podjęcie uchwały o strefie parkowania w centrum miasta. Przy 14 głosach za i 5 wstrzymujących się, przyjęto projekt.

Strefa parkowania zakłada uruchomienie parkometrów które od ponad roku stoją w centrum miasta. Strefa obejmie Plac Kościuszki wraz z pobliskimi ulicami. Parkowanie będzie płatne od poniedziałku do piątku w godzinach o 9 do 17. Pierwsze 45 minut będzie darmowe, za pierwszą godzinę przyjdzie zapłacić 2,50zł. Za obsługę strefy będą odpowiedzialni pracownicy wydziału dróg gminnych oraz straży miejskiej.

–„Jednym z elementów który motywował do wprowadzenia strefy to była chęć wprowadzenia większej mobilności w centrum miasta. Chcę przypomnieć, że to rodzaj formy pomocy dla prowadzonej tam działalności gospodarczej, handlu. Dziś każdy chciałby najbardziej wygodnie zrobić zakupy i załatwić  swoją sprawę. Teraz gdy samochody stoją w centrum przez cały dzień to oznacza, że nowi klienci mają problem z dotarciem. Nasza strefa ma wprowadzić mobilność – ktoś podjedzie, zaparkuje, w ramach wolnego biletu bez opłat przez pierwsze 45 minut załatwi swoją sprawę i odjedzie dając miejsce następnemu” – tłumaczył Krzysztof Obratański.

Strefa ma oficjalnie ruszyć 2 września bieżącego roku.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media