Obserwuj nas na

Końskie

Podrobiona odzież na koneckim targowisku

Dodano

Kryminalni z Końskich zabezpieczyli wczoraj na targowisku miejskim blisko 600 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Obywatelce Bułgarii, która na swoim stoisku wprowadzała do obrotu podrobione towary grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano koneccy funkcjonariusze udali się na teren targowiska miejskiego, gdzie według ustaleń miało dochodzić do nielegalnego handlu ubraniami z podrobionymi znakami towarowymi. Na miejscu spotkali kobietę, która oferowała do sprzedaży odzież, na których widniały podrobione znaki towarowe renomowanych firm.
Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 600 sztuk odzieży. Do sprawy zatrzymana została 43–letnia obywatelka Bułgarii, która oferowała do sprzedaży taki towar.
W świetle prawa własności przemysłowej- handel podróbkami jest przestępstwem. Za wprowadzenie do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. W przypadku gdyby proceder był stałym źródłem dochodu, kara może wynieść nawet do 5 lat.

Opr. KB

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media