Obserwuj nas na

Końskie

Prace wstrzymane. Robotnicy na wojnie

Dodano

Przebudowę ul. Piłsudskiego w Końskich do tej pory udawało się kontynuować pomimo wielu napotykanych problemów. Wykonawcy przyszło się zmierzyć z kolejnym dużym problemem, który jednak skutecznie wstrzymał wykonywane prace. A wszystko przez… trwający konflikt na Ukrainie.

Ostatnie wydarzenia na Ukrainie nie pozostały bez wpływu na życie w Polsce w przeróżnych jego dziedzinach. Z pozoru dwa różne tematy, które nie mają z sobą nic wspólnego połączył jeden element. Niemal cała kadra pracownicza dokonująca przebudowy ul. Piłsudskiego porzuciła roboty i wróciła do własnej ojczyzny walczyć. 

– „Pierwszą, powiedzmy, ofiarą wojny na Ukrainie jest przebudowa ul. Piłsudskiego. W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy oświadczenie wykonawcy tej przebudowy o odstąpieniu od realizacji umowy. Poza innymi argumentami jeden zasadniczy wydaje się bezsporny i wszyscy, którzy obserwowali postęp prac na tej ulicy od kilku tygodni to potwierdzą. Pracownicy w większości z Ukrainy opuścili plac budowy. Wykonawca nie ma kim tej pracy wykonywać” – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Obecnie Końskie poddawane są dużej rewitalizacji. Przebudowa centrum miasta jak dotąd borykała się z wieloma problemami, a ostateczny termin zakończenia prac ul. Piłsudskiego co chwila był przesuwany. Gmina Końskie nie zgodziła się na kolejne przesunięcia. Wykonawca więc został zmuszony do odstąpienia od umowy.

–”Mogę prywatnie współczuć wykonawcy, który znalazł się w takiej sytuacji. Ale przede wszystkim współczuję miastu Końskie, jego mieszkańcom i zwłaszcza mieszkańcom i prowadzącym działalność gospodarczą przy tej ulicy” – Dodaje burmistrz.

To dramat wielu przedsiębiorców. Ich punkty handlowe zostały całkowicie odcięte od pozostałej infrastruktury miasta. Gmina podjęła działania by problem zażegnać jak najszybciej.

– „Podjęliśmy różne środki zaradcze żeby ta sytuacja nie zmieniła się w dramat. W uzgodnieniu z Urzędem Wojewódzkim, który jest donatorem w 80% kosztów tej przebudowy zrobimy wszystko by do 30 czerwca ulica Piłsudskiego była przebudowana, czyli żeby to nie zostało zaprzepaszczone. W tej chwili jesteśmy na etapie inwentaryzacji tego co wykonawca nam pozostawił. Skorzystamy z uzgodnionego, skróconego sposobu na znalezienie wykonawcy, czyli z negocjacji z wykonawcami uczestniczącymi w ostatnim przetargu oraz takimi, którzy dają rękojmie i gwarancję możliwości wykonania robót. Jeszcze w marcu będzie rozstrzygnięcie i przystąpienie do robót” – zapewnia burmistrz.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media