Obserwuj nas na

Końskie

Skontrolowali już ponad 100 użytkowników rowerków wodnych

Dodano

Policjanci z Nieetatowego Zespołu Policji Wodnej od początku wakacyjnego sezonu skontrolowali ponad 100 użytkowników rowerków wodnych . Niestety, pomimo licznych kontroli, wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni wczasowicze. W miniony weekend kolejnych 13 osób zostało ukaranych za kierowanie rowerkiem wodnym pod wpływem alkoholu.

W okresie letnim policjanci z Nieetatowego Zespołu Policji Wodnej przy wykorzystaniu policyjnej łodzi patrolują zbiornik wodny w miejscowości Sielpia. Funkcjonariusze interweniują widząc lekkomyślnych pływaków, ale też regularnie kontrolują użytkowników rowerów wodnych tak, aby wyeliminować osoby stwarzające zagrożenie dla siebie i innych. Od początku sezonu mundurowi skontrolowali ponad 100 kierujących rowerkami wodnymi. Spośród tych osób, 40 kierujących znajdowało się pod wpływem alkoholu. Zaledwie podczas minionego weekendu nad zalewem w Sielpi, funkcjonariusze ujawnili kolejnych 13 nietrzeźwych użytkowników rowerków wodnych, którzy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zostali ukarani wysokimi mandatami. Niechlubnym rekordzistą okazał się 23-latek, który kierował rowerkiem wodnym mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

Pamiętajmy, że aktywnemu wypoczynkowi nad wodą powinny towarzyszyć umiar i rozsądek. Plażowanie i kąpiele wodne to nie tylko sposób na miłe spędzenie czasu, ale przede wszystkim duża odpowiedzialność za siebie i innych. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.

MP / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media