Obserwuj nas na

Końskie

Szczęśliwy finał poszukiwań 78-latki

Dodano

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 78-letniej mieszkanki Końskich, która wczoraj po południu wybrała się do lasu na grzyby. Komendant Powiatowy Policji w Końskich mł. insp. Rafał Zieliński ogłosił alarm dla całej jednostki. Przez całą noc oraz poranek mundurowi prowadzili szeroko zakrojone działania poszukiwawcze. Po godzinie 11, seniorka została odnaleziona.

Wczoraj wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Końskich otrzymał zgłoszenie, że do domu nie wróciła 78-letnia konecczanka, która poszła do lasu na grzyby. Zaniepokojona rodzina odnalazła rower kobiety, który pozostawiony był przy ścianie lasu w miejscowości Niebo. Z informacji, które uzyskali policjanci wynikało, że staruszka jest schorowana i mogła stracić orientację w terenie. Przy tego typu poszukiwaniach, czas gra bardzo ważną rolę, dlatego Komendant Powiatowy Policji w Końskich mł. insp. Rafał Zieliński ogłosił alarm dla całej jednostki. Oznaczało to, że wszyscy podlegli mu policjanci mają stawić się do jednostki i wziąć udział w poszukiwaniach.

Do szukania seniorki zadysponowany został także policjant z psem tropiącym. Z pomocą przyszli również strażacy z PSP w Końskich oraz mieszkańcy. Poszukiwania prowadzone były przez całą noc. Nad ranem nastąpiło przegrupowanie sił, a dowodzenie akcją poszukiwawczą na miejscu przejął komendant koneckiej jednostki. Do poszukiwań dołączył kolejny czworonożny funkcjonariusz z Centrum Szkolenia Psów Służbowych w Sułkowicach, a także helikopter policyjny z Łodzi. Grupa poszukiwacza zwiększyła się o policjantów z Oddziałów Prewencji w Kielcach, strażaków zawodowych i ochotników, a także inni ludzi, chcący odnaleźć staruszkę. Po godzinie 11 wszyscy odetchnęli z ulgą. 78- latka została odnaleziona przez tyralierę złożoną z policjantów oraz strażaków. Staruszka mocno wyziębiona oraz zdezorientowana, szybko trafiła pod opiekę ratowników medycznych.

Dziękujemy wszystkim służbom, a także mieszkańcom powiatu koneckiego, którzy chętnie uczestniczyli w poszukiwaniach, za okazaną pomoc. Dzięki tak dużemu zaangażowaniu i chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, po raz kolejny udało się uratować ludzkie życie.

mp / kpp

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted Media.