Obserwuj nas na

Końskie

Udany powrót pociągów do Końskich

Dodano

12 grudnia 2021 roku dokładnie o 4:53 z peronu 1A w Skarżysku-Kamiennej odjechał pierwszy po 12 latach pociąg w kierunku Końskich. POLREGIO cieszy się z dużego zainteresowania kursami i podsumowuje pierwszy tydzień kursowania pociągów.

Do niedawna po linii nr 25 kursowały jedynie pociągi towarowe. Linia została zamknięta dla ruchu osobowego z powodu rzekomej nierentowności. Od 12 grudnia, po 12 latach ponownie pociągi osobowe wożą pasażerów z powiatu skarżyskiego do Stąporkowa, Końskich, Opoczna i dalej Tomaszowa, czy nawet Łodzi.

Pociągi zatrzymują się na każdym przystanku na trasie. Te w ostatnim czasie przeszły kapitalny remont, który zrealizowały PKP PLK. W ramach przebudowy na przystankach wymieniono m.in. nawierzchnię peronów, ustawiono nowe wiaty przystankowe, tablice informacyjne, a w kilku miejscach wymieniono także tory i rozjazdy.

POLREGIO, spółka która świadczy usługi przewozowe w województwie świętokrzyskim, pochwaliła się, że z połączenia Skarżysko-Kamienna – Końskie – Łódź – w pierwszym tygodniu kursowania skorzystało prawie 7 tys. osób.

Bardzo nas cieszy sukces frekwencyjny i pozytywna ocena pasażerów, jaką wystawili naszemu nowoczesnemu taborowi, obsługującymi te połączenia. Misją POLREGIO jest łączenie miejscowości również poza obszarami największych aglomeracji – komentuje Artur Martyniuk, Prezes Zarządu POLREGIO. – Dostęp do przystępnego cenowo transportu zbiorowego z mniejszych miejscowości to prawo każdego, tak samo jak możliwość korzystania z edukacji na każdym poziomie, czy też dostęp do służby zdrowia – dodaje.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media