Obserwuj nas na

Końskie

W Dziebałtowie ruszyło przedszkole (zdjęcia)

Dodano

W piątek 14 stycznia oficjalnie otworzono punkt przedszkolny przy szkole podstawowej w Dziebałtowie. Po oprowadzeniu zebranych gości po obiekcie, przedszkolaki zaprezentowały krótki program artystyczny. Nie zabrakło również tortu.

Do tej pory w szkole podstawowej w Dziebałtowie istniało ognisko przedszkolne. W 2017 roku przy szkole wybudowano hale sportową. Stara sala gimnastyczna mogła posłużyć do zaadoptowania w pełnoprawny punkt przedszkolny.

– „To przedszkole pewnie by nie powstało, gdyby nie jedna z moich wizyt w tej szkole, gdyby nie jedna z setek rozmów z panią dyrektor, gdyby nie najpierw pomysł z budową tej hali sportowej, a potem pomysł z wykorzystaniem starej sali gimnastycznej” – przypomniał Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Tak też się stało. Stara sala została przebudowana na dwuoddziałowy punkt przedszkolny i wspólną łazienkę. Inwestycja kosztowała ok 300 tys złotych.

Symbolicznym przekazaniem klucza dla najmłodszych rozpoczęło się piątkowe wydarzenie. Następnie dyrektor szkoły Beata Zbróg oprowadziła zebranych gości i rodziców po świeżo wyremontowanej placówce. Potem wszyscy udali się do wspomnianej wcześniej hali sportowej gdzie odbyła się cześć oficjalna i pokaz artystyczny przygotowany przez najmłodszych. Na zakończenie wszyscy mogli skosztować pysznego tortu.

Na wydarzeniu obecni byli: burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański z zastępcami Krzysztofem Jasińskim, Marcinem Zielińskim, przewodniczący rady miejskiej Piotr Słoka z zastępcą Zbigniewem Kucharskim, naczelnik wydziału edukacji Urzędu Miasta i Gminy Końskie Krystyna Milczarek, naczelnik wydziału inwestycji Cezary Maliborski oraz sołtys Nowego Dziebałtowa Stanisław Kuleta.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media