Obserwuj nas na

Końskie

Złote Gody (zdjęcia)

Dodano

Środa 15 listopada 2023 był szczególnym dniem dla 29 par małżeńskich z Końskich, które obchodziły swoje „Złote Gody”.

Ta wyjątkowa uroczystość odbyła się w restauracji „Astoria”, podczas której Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Słoką oraz zastępcą Przewodniczącego Rady Miejskiej w Końskich Reginą Maciejczyk, dokonał aktu dekoracji medalami za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W spotkaniu wzięli także udział zastępca burmistrza Miasta i Gminy Końskie: Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński.

Większość tegorocznych Jubilatów pobrała się 50 lat temu. Wśród zacnych gości były pary obchodzące 51-leciei 53-lecie pożycia małżeńskiego, jak również świętujące swoje „diamentowe gody”, czyli 60-lecie oraz 65-lecie – „żelazne gody”.

W swoim wystąpieniu Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański złożył Jubilatom życzenia, podziękował za ich trud, godne życie, za to, że stanowią piękny przykład dla młodego pokolenia i wzór do naśladowania.

Zupełnie wyjątkowa była także tegoroczna część artystyczna uroczystości, przygotowana pod kierunkiem Anny Wiadernej – pracownika Domu Kultury w Końskich.

Uczestnicy spotkania mogli przenieść się w czasie wspominając własne wesele, obserwując inscenizacje z dawnych obrzędów weselnych przygotowane przez młodzież szkolną oraz Koła Gospodyń Wiejskich z gminy.

Były przyśpiewki, a nawet wspólnie odtańczony walczyk, a wszystko to w ludowym klimacie i pięknej oprawie muzycznej.

Na tak wyjątkowej uroczystości nie mogło zabraknąć tortu, szampana i kwiatów. Odśpiewano uroczyście ” sto lat”, życząc kolejnych pięknych jubileuszy.

Źródło: UMiG Końskie

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media