Obserwuj nas na

Smyków

„W zdrowym ciele zdrowy duch” (zdjęcia)

Dodano

„Mens sana in corpore sano” – tę klasyczną łacińską sentencję, która przyświecała już Towarzystwu Gimnastycznemu „Sokół”, śmiało można odnieść również do środowych zmagań uczniów szkół podstawowych w ramach Igrzysk Matematyczno – Sportowych zorganizowanych w hali sportowej SP w Miedzierzy. Rywalizacja drużyn podczas tej imprezy polegała nie tylko sprawności ciała ale i umysłu.

Uczniowie oprócz zadań czysto sportowych mieli również do rozwiązania zagadki matematyczne. Zmaganiom w ramach tej ciekawej koncepcji połączenia dwóch odmiennych aktywności kibicowali: starosta Grzegorz Piec, wicekurator Katarzyna Nowacka, burmistrz Radoszyc Paweł Pękala i wójt Gminy Smyków Jarosław Pawelec.

Otwierając Igrzyska Matematyczno – Sportowe Świętokrzyska Wicekurator Oświaty Katarzyna Nowacka mówiła do uczestników i gości:

–„W ostatnich latach jest coraz więcej badań na temat tego, że aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na pracę mózgu. Im więcej aktywności fizycznej tym lepiej mózg działa, tym lepiej przyswaja, zapamiętuje i się uczy. Połączenie ruchu z matematyką to świetne połączenie, które sprawia że to bardzo wartościowe przedsięwzięcie i dla Was również bardzo atrakcyjna forma uczenia się. Warto podkreślić, że tematyka tych igrzysk jest skorelowana z podstawą programową” – mówiła przedstawicielka kuratorium.

–„Życzę wam tego, byście się dobrze bawili. To, że tu jesteście i zostaliście wyróżnieni niech dla was już to będzie wielkim sukcesem i wielką radością” – dodała na zakończenie części oficjalnej dyrektor Beata Janiszewska.

Puchar za zajęcie pierwszego miejsca zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Królewcu, drugie miejsce przypadło gospodarzom z Miedzierzy, a trzecie miejsce zajęli uczniowie z Zaborowic.

Nagrody i dyplomy uczestnikom zmagań wręczyli starosta Grzegorz Piec i wójt Jarosław Pawelec.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Końskich

Copyright © 2022 Spotted: Media