Obserwuj nas na

Stąporków

Natalia Boruń ze Stąporkowa Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu o Katyniu

Dodano

Natalia Boruń, uczennica ZSP im. Stanisława Staszica w Stąporkowie, została laureatką II edycji konkursu o Katyniu. Uczennica ze Stąporkowa zdobyła 7. miejsce w kategorii literackiej. „POLSKIE SERCE PĘKŁO. KATYŃ 1940”, to ogólnopolski konkurs wiedzy o KATYNIU. Jego pomysłodawczynią jest Marszałek Sejmu RP – Elżbieta Witek. „Celem władzy komunistycznej było wymazywanie prawdy o Katyniu. Ta prawda była fałszowana przez całe dekady” – mówiła podczas uroczystej gali Marszałek Sejmu RP – Elżbieta Witek.

Podczas II edycji konkursu jego zainteresowanie wzrosło niemal pięciokrotnie.

Konkurs rozstrzygnięto w trzech kategoriach: plastycznej, literackiej oraz tekstu piosenki. Co o samym konkursie mówi nam Natalia?

Samo napisanie eseju nie było aż tak pracochłonne. Natomiast zebranie informacji i wiedzy, to zdecydowanie dłuższy i wymagający proces. Kłamstwo Katyńskie powinno być raz na zawsze zakończone, w tej sprawie nie może być żadnych kompromisów. Tu nie może być braku odpowiedzialności. Dziękuję mojej nauczycielce Pani Dorocie Kosierkiewicz, która bardzo dużo mi pomogła w przygotowaniach i pogłębianiu wiedzy na temat Katynia. Chcę również podziękować moim rodzicom, którzy mnie wspierali i na których zawsze mogę liczyć. Myślę, że jeśli konkurs dalej będzie się odbywał, to z pewnością ja wezmę w nim jeszcze udział – podkreślała w rozmowie autorka wyróżnionego eseju o Katyniu.

Natalia wiedzę o Katyniu zdobywała czytając książki, zapoznając się z czasopismami i wydawnictwami Instytutu Pamięci Narodowej, czy wszelkimi możliwymi broszurami.

Choć Natalia to jeszcze bardzo młoda osoba, to niemal od pierwszych chwil pobytu w naszej szkole dało się zauważyć jej nieodpartą chęć do podejmowania wyzwań. Osobiście zaproponowałam jej udział w tym konkursie i ona podjęła się tego wyzwania. Jak widzimy z sukcesem. To osoba bardzo zorganizowana, która niemal cały wolny czas poświęca swoim zainteresowaniom i pasjom. Natalia niedawno zwyciężyła w konkursie powiatowym „Patriotyzm XXI Wieku”, a jej zaangażowania w tematykę tożsamości narodowej i patriotyzmu nie sposób nie dostrzec – tak o swojej uczennicy mówi jej nauczycielka i opiekun Dorota Kosierkiewicz.

Warto zaznaczyć, że Natalia nie była jedyna uczennicą tej placówki, która brała udział w konkursie.

Gratuluję Pani Natalii tego sukcesu, ale przede wszystkim patriotycznej, godnej naśladowania postawy. Cieszę się, że Powiat Konecki ma tak uzdolnionych młodych ludzi, którzy dzięki swej pracy i zaangażowaniu, dają nam wszystkim powody do dumy i zadowolenia. Gratuluję jeszcze raz Natalio, ale i jednocześnie dziękuję nauczycielom i opiekunom, którzy zdecydowanie działają na rzecz krzewienia pamięci narodowej – gratulował koneckiej laureatce ogólnopolskiego konkursu o Katyniu starosta – Grzegorz Piec.

Paweł Kubiak

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media