Obserwuj nas na

Stąporków

Ogromna podwyżka opłat siłowni ze Stąporkowa. „Zastanówcie się poważnie, nim oddacie głos w następnych wyborach”

Dodano

Podwózki gazu dały się we znaki wielu przedsiębiorcom. Część z nich rachunki klientom pokazuje w sieci chociażby po to, by wyjaśnić zmiany w funkcjonowaniu swojej firmy. Tak jest w przypadku jednej z siłowni działającej w Stąporkowie w powiecie koneckim.

Podwyżki gazu są już widoczne na rachunkach, które otrzymują przedsiębiorcy. Media rozpisują się szczególnie o małych, lokalnych firmach, które prawdopodobnie najmocniej odczują wyższe płatności. W takiej sytuacji są m.in. małe piekarnie, o których pisze portal Business Insider.

– Chleb nie może kosztować 12 złotych, a to bardzo realna wizja. Jestem wstrząśnięta relacjami piekarzy, którzy mówią, że będą płacić za prąd zamiast 10 tysięcy złotych miesięcznie 35 tysięcy. To po prostu rozbój w biały dzień. Nie ma szansy, żeby jakakolwiek mała firma poradziła sobie z takim wzrostem kosztów – mówi portalowi Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

Część z osób prowadzących działalność gospodarczą już teraz decyduje się na zmiany i cięcia kosztów. Szczególnie trudna może być sytuacja osób, które najpierw zmuszone były poradzić sobie z całkowitym zamknięciem z uwagi na lockdown’y wprowadzane w związku z pandemią koronawirusa. Mowa m.in. o siłowniach.

Przykładem firmy, która już teraz zmuszona jest wprowadzać zmiany i redukować wydatki, jest siłownia MG FIT działająca na terenie Stąporkowa. Na Facebooku właściciele opublikowali rachunek za gaz, którego kwota to… ponad 16 tys. zł. Tam zdecydowano się zmienić lokal na mniejszy i w ten sposób spróbować obniżyć koszty.

Źr. FB/MG FIT

-To nasza faktura za gaz. Podwyżki o 400-500% są prawdą i chcielibyśmy, żebyście o tym wiedzieli, bo być może części z Was, szczęśliwie, to nie dotyczy – czytamy na Facebooku.

We wpisie ze zdjęciem właściciele tłumaczą swoją drogę do odbudowania działalności w trakcie lockdown’ów.

-(…) A potem nas zamknęli. Potem otworzyli. Potem zamknęli. Potem znowu otworzyli. Nie dziwię się, że części z Was opadł zapał do trenowania. My straciliśmy możliwość zarobkowania na wiele miesięcy, ale walczyliśmy o przetrwanie. Część ludzi rozpłynęła się do innych miejsc sportowych, które zdecydowały się działać mimo obostrzeń; część ludzi zniknęła w czeluściach domowych siłowni. Ostatni czas był ciężki, ale pracowaliśmy sumiennie – dzień w dzień, by odbudować to, co zabrał nam covid. – czytamy na profilu MG FIT.

Wpis opatrzony też jest apelem politycznym.

– Teraz będzie apel polityczny, czego raczej staraliśmy jak dotąd unikać w ramach tej działalności: nikt nie wierzył, że ktoś zamachnie się na sądy, Trybunał Konstytucyjny. Nikt nie wierzył, że można zrobić „wybory korespondencyjne, które się nie odbyły” za 70 mln złotych (z naszych podatków) i nie ponieść za to odpowiedzialności. Nikt nie dowierzał, że można uderzyć w kobiety i rodziny w ogóle i próbować zabrać prawo do aborcji w najbardziej krytycznych sytuacjach zdrowotnych. Wszyscy się śmiali, że „Czarnek zdobył tytuł Dzbana 2021 roku” i my też się nawet śmialiśmy. Teraz najmłodsi będą czytać encykliki, a telefon zaufania dla młodzieży poprowadzi ksiądz egzorcysta. Nikt nie uwierzyłby, że niemal z miesiąca na miesiąc, cena podstawowego sposobu ogrzewania wzrośnie o 500%. A jednak tak się stało. I będzie działo się dalej.

Moglibyśmy sobie dalej ***** ***, ale kochani to naprawdę nie są żarty. To jest walka o przetrwanie setek małych i mikro przedsiębiorstw: piekarni, siłowni, wszystkich, którzy wykorzystują tak podstawowy sposób ogrzewania, którzy zatrudniają pracowników i pracowniczki. Zastanówcie się poważnie, nim oddacie głos w następnych wyborach.

A budynek zmieniliśmy na mniejszy. Jest przytulnie, a wyposażeni jesteśmy po sufit. Start w środę, z przyczyn od nas niezależnych. Wybaczcie nam obsuwę. Robimy co możemy. Będzie nam miło, jeśli spotkamy się na środowym treningu. Trzymajcie się ciepło!

Źr. businessinsider.com.pl / wł. / FB MG FIT

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media