Obserwuj nas na

Baćkowice

Nocny pożar w Baćkowicach

Dodano

23 lipca 2020 r. po godz. 1:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Baćkowice.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pali się stodoła wraz z przyległym do niej garażem oraz sąsiadujący z nimi budynek gospodarczo-warsztatowy. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu napięcia oraz podaniu trzech prądów wody w natarciu na palące się budynki.

W trakcie prowadzonych działań KDR został poinformowany przez właścicieli budynków o tym, że w jednym z nich znajdują się w 2 butle z acetylenem, 2 butle z tlenem oraz 5 butli 11 kg z gazem propan butan po czym niezwłocznie przystąpiono do działań zmierzających do ich zlokalizowania, schłodzenia oraz wyniesienia na zewnątrz budynku. Jednocześnie podano dwa prądy wody w obronie na budynek mieszkalny celem zabezpieczenia przed przedostaniem się ognia.

Po ugaszeniu pożaru dokonano niezbędnych prac rozbiórkowych, przewietrzono pomieszczenia z dymu i sprawdzono kamerą termowizyjną czy nie występują zarzewia ognia.

W działaniach ratowniczych-gaśniczych trwających ponad 6 godzin uczestniczyły: 5 zastępów z JRG Opatów, OSP Baćkowice, OSP Piórków, OSP Wszachów, OSP Iwaniska, OSP Sadowie, OSP Rosochy.                                                                                                                                                                         

Opracował:  asp. Sebastian Czerwik
Zdjęcia: st. asp. Jankowski Sylwester

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media