Obserwuj nas na

Opatów

Napad na sklep, strzały, poszukiwania w kompleksie leśnym – spokojnie to tylko ćwiczenia (zdjęcia)

Dodano

Dwaj zamaskowani mężczyźni napadli na jeden ze sklepów w miejscowości Iwaniska. Mieli ze sobą broń. Zrabowali utarg, który znajdował się w kasach, a następnie oddalili się w nieznanym kierunku. Taki początek przewidywał scenariusz ćwiczeń dowódczo – sztabowych, które odbyły się wczoraj na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Opatowie. Policjanci ćwiczyli procedury na wypadek zaistnienia sytuacji kryzysowej.

Ćwiczenia dowódczo-sztabowe z udziałem wydzielonych sił i środków Policji, prowadzone z elementami praktycznego działania m. in. poprzez wykorzystanie pozoracji, jest najwyższą formą szkolenia, służącą rozwijaniu umiejętności współdziałania i doskonaleniu zespołowego działania w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Prowadzone dzisiaj ćwiczenia odbyły się pod kryptonimem „Poszukiwania 2021” i miały następujący przebieg:

Do dyżurnego opatowskiej jednostki wpłynęła informacja, że w jednym ze sklepów na terenie Iwanisk doszło napadu. Dwaj zamaskowani mężczyźni zabrali utarg, który znajdował się w kasach i oddalili się w nieznanym kierunku. Dyżurny skierował na miejsce zdarzenia w pierwszej kolejności patrol dzielnicowych. Po przeanalizowaniu wstępnych informacji okazało się, że 2 mężczyzn, o których była mowa w zgłoszeniu oddaliło się samochodem osobowym w ciemnym kolorze w kierunku Staszowa. We wskazany rejon skierowany został patrol ruchu drogowego. Kolejny trop poprowadził funkcjonariuszy w rejon kompleksu leśnego w Kamiennej Górze, gdzie w trakcie penetracji terenu ujawniony został samochód należący do sprawców. W pobliżu nie było żadnych osób. W związku z powyższym ogłoszono alarm dla funkcjonariuszy KPP w Opatowie. Policjanci przeczesując teren lasu natrafili na jednego z mężczyzn, który okazał się być ranny. Została mu udzielona pierwsza pomoc przedmedyczna. Po zabezpieczeniu pierwszego zatrzymanego policjanci ponownie udali się w rejon kompleksu leśnego, gdzie ujawnili i zatrzymali drugiego mężczyznę. W miejscu zdarzenia jak i w miejscu ujawnienia pojazdu zostały zrealizowane czynności procesowe.

Zrealizowane ćwiczenia były sprawdzianem współdziałania poszczególnych wydziałów opatowskiej komendy i okazją do sprawdzenia w praktyce funkcjonujących procedur.

KCW / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media