Obserwuj nas na

Opatów

Otwarcie świetlicy po remoncie w Karwowie

Dodano

Kolejne świetlice po modernizacji oddawane są mieszkańcom gminy Opatów. Na początku lutego burmistrz Grzegorz Gajewski i zastępca Marcin Słapek uczestniczyli w symbolicznym przecięciu wstęg w Karwowie i Nikisiałce.

– Tu przyjechałem pierwszy raz w 2014 jako osoba towarzysząca ówczesnemu burmistrzowi Andrzejowi Chanieckiemu – wspominał podczas spotkania z mieszkańcami Karwowa burmistrz Grzegorz Gajewski. – Zobaczyłem stary budynek, wymagał od razu modernizacji, cieszę się, że w tej kadencji udało się zrealizować inwestycję. Budynek ma nowoczesne urządzenia, wszystkie nowe instalacje, woda, kanalizacja, energia elektryczna, ogrzewanie, fotowoltaika. Dobrze będzie służył mieszkańcom, na długie lata.

Podczas uroczystości symbolicznego przecięcia wstęgi sołtys Karwowa Henryk Piotrowski wyraził zadowolenie z zakończenia modernizacji świetlicy, która powstała w latach 80., potem została dobudowana do niej jedna z części. Obecny remont rozpoczął się latem tego roku. Budynek ma nową dużą salę na spotkania mieszkańców, kuchnię, łazienkę, pomieszczenie gospodarcze.

Obecnie sołectwo Karwów liczy 108 mieszkańców, jest w nim około 60 numerów, w tym zamieszkałych 48-50. Karwów słynie ze źródełka błogosławionego Wincentego, gdzie przyjeżdżają ludzie ze wszystkich stron.

Burmistrz Grzegorz Gajewski dodaje, że modernizacja świetlicy w Karwowie była możliwa dzięki dużemu projektowi, na który gmina otrzymała z Polskiego Ładu 10 mln zł. Ze swoich środków musiała dołożyć 1 mln zł. W ramach wspomnianego projektu powstały świetlice w Nikisiałce Małej, Kornacicach,, Podolu, plac zabaw w Strzyżowicach. Za pozyskane pieniądze trwa jeszcze budowa biblioteki, modernizacja Opatowskiego Ośrodka Kultury.

Należy dodać, że w ciągu ostatnich pięciu lat o nowe świetlice wiejskie wzbogaciło się siedem sołectw: Brzezie, Czerników Opatowski, Balbinów, Oficjałów, Zochcinek, Jagnin i Kochów. W końcu października ubiegłego roku burmistrz podpisał umowę na kolejne dofinansowanie ponad 441 tys. zł, które zostanie przeznaczone na remont świetlic w Strzyżowicach i Gojcowie. Razem w tej kadencji gmina zakupiła, wybudowała lub generalnie wyremontowała aż 13 świetlic.

Źródło: UMiG Opatów

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media