Obserwuj nas na

Opatów

Piętnaście złotych par świętowało swój jubileusz

Dodano

50 lat małżeństwa świętowało piętnaście par. Podczas uroczystości jubilaci otrzymali medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które przyznał im Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

– Miałem ogromny zaszczyt odznaczyć prezydenckimi medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie piętnaście par obchodzących w tym roku Złote Gody – mówi burmistrz Grzegorz Gajewski. – Pół wieku wspólnej drogi przez życie, pół wieku wspólnego przezwyciężania trosk i problemów codzienności, ale też pół wieku dzielenia się swoim szczęściem i przekazywania kolejnym pokoleniom polskości, wiary i wszystkiego tego, co w życiu najważniejsze. Serdecznie gratuluję dostojnym jubilatom i dziękuję za wszystko, co moje pokolenie od was otrzymało.

Pary odznaczone medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie: Zofia i Michał Borkowie, Krystyna i Stanisław Brozińscy, Anna i Lech Dziadowiczowie, Zofia i Stanisław Gąsiorowscy, Irena i Stanisław Grzybowie, Teresa i Józef Hatałowie, Zofia i Jan Jabczykowie, Zofia i Stanisław Jastrzębscy. Jadwiga i Bronisław Kawalcowie, Ewa i Stanisław Kowalscy, Jolanta i Wojciech Kujszczykowie, Jadwiga i Tadeusz Lesiakowie, Maria i Janusz Orzechowscy, Ewa i Janusz Skuzowie, Helena i Zdzisław Soboniowie, Elżbieta i Jan Solnicowie, Barbara i Andrzej Wagowie, Bogusława i Edward Wiatrowscy.

Podczas uroczystości nie brakowało słów o wartości małżeństwa w dzisiejszych czasach, trwałości wspólnego życia. Jubilaci mówili, że prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe problemy i bolączki, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek.

Złote gody były okazją do świętowania nie tylko dla jubilatów, ale także dla ich najbliższych, dzieci, wnuków, prawnuków.

W imieniu odznaczonych głos zabrał i podziękował za odznaczenia Bronisław Kawalec, który w poprzednich latach związany był z samorządem opatowskim, pracując jako skarbnik gminy. Dziś pałeczkę samorządową dzierży jako radny gminy jego syn Krzysztof.

W uroczystości, obok burmistrza Grzegorza Gajewskiego, wzięła udział przewodnicząca Rady Miejskiej Beata Górecka i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Edyta Borek-Gajek.

Źródło: UMiG Opatów

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media