Obserwuj nas na

Opatów

Podsumowanie weekendu na opatowskich drogach

Dodano

Nie tylko alkohol, ale również nieodpowiedzialność i lekkomyślność kierujących doprowadziła podczas minionego weekendu do niebezpiecznych zdarzeń drogowych na terenie powiatu opatowskiego. Apelujemy o rozwagę i odpowiedzialne podejście do kwestii kierowania pojazdami. To od naszej postawy zależy życie zdrowie i bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.

Pomimo wielu apeli i informacji dotyczących zdarzeń drogowych, często w swych skutkach tragicznych, wielu kierujących nie respektuje przepisów ruchu drogowego. Podczas minionego weekendu opatowscy policjanci odnotowali kilka niebezpiecznych zdarzeń drogowych. W piątkową noc uwagę policjantów z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zwrócił kierujący osobowym audi. Sposób poruszania się pojazdu mógł wskazywać na to, że kierujący może być nietrzeźwy. Policjanci przystąpili do kontroli. Przypuszczenia okazały się słuszne. Badanie alkomatem wykazało, że 29 – letni mieszkaniec gminy Ożarów ma w swoim organizmie 3 promile alkoholu. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Kilka godzin później policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali w Opatowie kierującego fiatem. Mężczyzna ten co prawda był trzeźwy, ale w związku z popełnionymi w przeszłości przestępstwami związanymi z kierowaniem pojazdami w stanie nietrzeźwości, posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy w Opatowie. 69 – latek z gminy Lipnik ponownie stanie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Nie tylko alkohol nie jest dobrym kompanem w podróży. Również zmęczenie i brak odpowiedniej ilości odpoczynku wpływa negatywnie na komfort prowadzenia samochodu. Przekonał się o tym 40 – latek z gminy Opatów, który w sobotnią noc wracał z długiej podróży. Mężczyzna około godziny 5.00 rano w Gołoszycach, w wyniku prawdopodobnie zaśnięcia za kierownicą, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w drzewo. Kierujący był trzeźwy i na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń.

Z kolei w niedzielną noc do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Oficjałów. Tam kierujący osobowym audi 18 – letni mieszkaniec gminy Lipnik stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego. W tym zdarzeniu poważnych obrażeń ciała doznał 32 – letni pasażer pojazdu. 18 – latek był trzeźwy. Natomiast samochód, którym kierował nie posiadał badań technicznych od 2019 roku oraz nie był wyposażony w opony adekwatne do pory roku i warunków panujących na drodze.

Apelujemy o rozwagę i odpowiedzialność za kierownicą. Od naszego zachowania na drodze zależy życie, zdrowie i bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.

KCW / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media