Obserwuj nas na

Opatów

Policjant z Opatowa uratował 55 – latkę

Dodano

Sierż. Łukasz Rojek z opatowskiej komendy uratował życie 55 – letniej mieszkanki Opatowa. Kobietę leżącą na chodniku bez oznak życia znalazł przechodzący obok mężczyzna. Dzięki profesjonalnie udzielonej przez funkcjonariusza pomocy, przywrócone zostały jej funkcje życiowe.

W poniedziałek kilkanaście minut przed godziną 16 dyżurny opatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w rejonie ulicy Słowackiego w Opatowie na chodniku, częściowo w zaspie śniegu leży kobieta, a jej głowa zwisa nad drogą. Na miejscu błyskawicznie zjawił się patrol w składzie sierż. Łukasz Rojek i st. post. Marcin Zdzimira. Już pierwsze czynności wykazały brak funkcji życiowych.

Wobec braku wyczuwalnego tętna i oddechu sierż. Rojek przystąpił do resuscytacji krążeniowo – oddechowej i prowadził ją do momentu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego. Drugi z funkcjonariuszy zabezpieczał miejsce zdarzenia i utrzymał stałą łączność z dyżurnym. Po dotarciu ratowników medycznych policjant dalej pomagał w akcji, a kiedy tętno wróciło kobieta została przetransportowana do szpitala.

Sierż. Łukasz Rojek swoją postawą, wiedzą i doświadczeniem udowodnił, że w każdej sytuacji można liczyć na jego pomoc.

Opr. KCW
Źródło: KPP w Opatowie

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media