Obserwuj nas na

Opatów

Uczniowie z Opatowa najlepsi w „Świętokrzyskim Festynie Sportowym”

Dodano

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Opatowie oraz Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie zwyciężyli w klasyfikacjach drużynowych podczas kolejnej edycji „Świętokrzyskiego Festynu Sportowego”. To wyjątkowa impreza sportowa dla dzieci i młodzieży z województwa świętokrzyskiego, która odbyła się w Zochcinku koło Opatowa.

Gościem specjalnym była znakomita lekkoatletka, mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska z Tokio, Iga Baumgart-Witan.

– Jestem bardzo zadowolona, że mogłam spotkać się z tak ambitnymi i utalentowanymi dzieciakami. To wielka przyjemność patrzeć na ich wielkie chęci, ale też wielki zaszczyt móc dawać im rady i stawać się dla nich wzorem – mówiła Baumgart-Witan.

W trakcie wykonywania kolejnych konkurencji sprawnościowych młodzi zawodnicy zdobywali punkty, które później przekładały się nie tylko na ich miejsca w klasyfikacji
indywidualnej, ale również w drużynowej. W kategorii dzieci z klas 4-6 najlepsi byli Lena Włodarczyk i Jakub Suska, wśród uczniów klas 7-8 zwyciężyli Jagoda Mazur i
Sebastian Zdyb, a w rywalizacji uczniów szkół ponadpodstawowych triumfowali Klaudia Czekaj i Michał Krawczykowski.

– Bardzo się cieszę, że kolejny raz udało się przeprowadzić tę imprezę na wysokim poziomie w Zochcinku. Sportowej rywalizacji dla dzieci nigdy nie jest za wiele i jestem bardzo szczęśliwa, że mogliśmy wspomóc organizację tego naprawdę wyjątkowego wydarzenia – mówi sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anna Krupka.

Organizację „Świętokrzyskiego Festynu Sportowego” wsparły także miasto Opatów i Powiat Opatowski. Tradycyjnie w trakcie Festynu odbył się bieg wielopokoleniowy na dystansie 1000
metrów. Wśród dzieci ze szkół podstawowych najlepsi byli Zuzanna Kapsa i Jakub Tomaszewski, a wśród młodzieży ze szkół ponadpodstawowych Aleksandra Tworek i Dawid Krzysiek.

– Naszym najważniejszym zadaniem było zapewnienie sportowej rywalizacji na wesoło i myślę, że nam się to udało. Widać było, że dzieciaki opuszczały festyn z uśmiechami na twarzach i wierzę, że właśnie poprzez tę zabawę udało nam się zarazić choć część z nich miłością do aktywności fizycznej– mówi Jędrzej Stęszewski ze Stowarzyszenia Wczoraj, Dzisiaj, Jutro, które było organizatorem „Świętokrzyskiego Festynu Sportowego”. Tradycyjnie również w trakcie Festynu był też wątekhistoryczny i patriotyczny, a uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się wiele o świętokrzyskich bohaterach walki o wolność oraz wziąć udział w konkursach z wiedzy o historii Polski. Każdy z uczestników otrzymał też owoce, wodę, ciepły posiłek oraz pamiątkowy medal, a dla najlepszych przygotowano puchary.

    

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media