Obserwuj nas na

Tarłów

Mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu i odkręcił butlę gazową – policjanci w ostatniej chwili zapobiegli tragedii

Dodano

36-letni mieszkaniec gminy Tarłów (Świętokrzyskie) zabarykadował się w mieszkaniu i odkręcił butlę gazową. Tylko czujność sąsiadów i zdecydowana reakcja policjantów zapobiegła tragedii.

Na numer alarmowy 112 zadzwoniła w poniedziałek wieczorem jedna z mieszkanek gminy Tarłów w powiecie opatowskim. Kobietę zaniepokoiło nietypowanie zachowanie sąsiada. Mężczyzna był bardzo zdenerwowany. Do miejsca zamieszkania mężczyzny skierowani zostali policjanci z Opatowa i Ożarowa.

„Po dojściu do budynku funkcjonariusze poczuli zapach gazu. Zarówno drzwi wejściowe jak i okna były pozamykane. Pomimo nawoływań nikt nie otworzył. Policjanci zdecydowali się wyważyć drzwi. Pozwoliło im to z jednej strony wywietrzyć pomieszczenia, a z drugiej dostać się do ich wnętrza. Po wejściu do domu zastali 36-latka leżącego na łóżku oraz odkręcony kurek od butli gazowej” – opisywała PAP przebieg interwencji asp. Katarzyna Czesna-Wójcik z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie.

Policjanci wyprowadzili mężczyznę na zewnątrz i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. 36-latek został przewieziony do szpitala. Dzięki czujności sąsiadów i zdecydowanej reakcji policjantów udało się uniknąć tragedii.

Autor: Janusz Majewski

maj/ apiech/pap

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media