Obserwuj nas na

Bodzechów

24-latek odpowie za uszkodzenie ciała

Dodano

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego ostrowieckiej komendy zatrzymali 24-etniego mieszkańca gminy Bodzechów. Mężczyzna podejrzany jest o uszkodzenie ciała 42-latka. Agresor usłyszał już zarzut za czyn o charakterze chuligańskim. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

W minioną sobotę tj. 22 czerwca br. około godziny 23, dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednym z osiedli w Ostrowcu Świętokrzyskim doszło do pobicia 42-latka. W wyniku zadanego uderzenia ostrowczanin miał stracić przytomność. W związku z powyższym na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego ostrowieckiej komendy, którzy udzielili pomocy przedmedycznej pokrzywdzonemu, przekazali go załodze karetki pogotowia. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie okazało się, że obrażenia jakie odniósł zakwalifikowano jako uszkodzenie ciała. Jak wynikało z relacji 42-letniego ostrowczanina, kiedy przebywał przed jednym z lokali gastronomicznym został bez powodu zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę. Napastnik miał kopnąć go klatkę piersiową, na skutek czego ten stracił równowagę i upadł na twarde podłoże. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Po ustaleniu rysopisu agresora mundurowi rozpoczęli jego poszukiwania. Kilka minut po północy jadąc ul. Polną w Ostrowcu Świętokrzyskim funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który odpowiadał opisowi ze zgłoszenia. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do ostrowieckiej komendy. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec gminy Bodzechów. Był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Wczoraj po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim.

Za uszkodzenie ciała powyżej dni 7 grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku kara będzie zaostrzona z uwagi na chuligański charakter zachowania sprawcy. Zostanie ona wymierzona w wysokości nie niższej od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Opr.EW

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media