Obserwuj nas na

Kunów

Autobus dla osób z niepełnosprawnościami

Dodano

W Kunowie odbyło się symboliczne przekazanie kluczyków do nowego autobusu, który służy osobom z niepełnosprawnościami z terenu gminy. W uroczystości uczestniczyli: Agnieszka Rogalińska, członek Zarządu Powiatu, Burmistrz Kunowa Lech Łodej, Barbara Cudzik, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, a także Andrzej Michalski, Dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału PFRON w Kielcach. Zakup pojazdu był możliwy dzięki współpracy Powiatu Ostrowieckiego, PCPR -u, samorządu lokalnego i dofinansowaniu środków z PFRON -u w ramach III edycji Programu Wyrównywania Szans Między Regionami.

Agnieszka Rogalińska, członek Zarządu Powiatu w imieniu Starosty Ostrowieckiego Marzeny Dębniak podziękowała za tę współpracę podkreślając, że Zarząd Powiatu Ostrowieckiego reaguje na potrzeby mieszkańców i w tym celu wykorzystuje każdą możliwość wsparcia działań im dedykowanych.

–To kolejny przykład dobrej współpracy powiatu z sąsiednimi gminami oraz oddziałem PFRON. Dziękuję za tę współpracę, która myślę, że będzie kontynuowana. Jest to już trzeci samochód przekazany w powiecie. Przypomnę, że wcześniej samochody zostały przekazane w gminie Bodzechów oraz dla podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Najważniejsze jest to, że osoby z niepełnosprawnościami, w tym także dzieci będą mogły korzystać na co dzień z bezpiecznego transportu, dostosowanego do ich potrzeb -mówiła A. Rogalińska.

Barbara Cudzik, dyrektor PCPR u, przypomniała, że do końca stycznia br. można składać wnioski dotyczące realizacji zadań na 2021 r.

–Powiat Ostrowiecki w tym roku także przystąpił do Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami. Jest duże zainteresowanie wnioskami o dofinansowania do zakupu samochodów, pojawiają się także zapytania dotyczące montażu wind przy urzędach. I mam nadzieję, że w tym roku będzie więcej wniosków do realizacji. Jesteśmy otwarci na wszystkie zgłoszenia i podmioty, które chcą w tym programie uczestniczyć, bo zależy nam żeby dostępność osób niepełnosprawnych do codziennego życia społecznego, była jak największa -mówiła B. Cudzik.

Koszt przekazanego autobusu to blisko 190 tysięcy, z czego wysokość dofinansowania środków z PFRON to ponad 115 tysięcy, co stanowi 70 proc. wartości zakupu, pozostała część w wysokości ponad 74 tysięcy pochodzi z budżetu gminy. Warto dodać, że w tym roku także w ramach III edycji Programu zrealizowana została budowa łazienek z przystosowaniem dla uczniów z niepełnosprawnościami w miejscowej szkole podstawowej, przy dofinansowaniu 55 proc. wartości zadania ze środków PFRON w wysokości ponad 15 tysięcy.

POŚw.

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media