Obserwuj nas na

Kunów

Policyjny pościg za 31-latkiem, który prowadził auto po alkoholu i pod wpływem narkotyków

Dodano

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 31-letniemu kierowcy citroena, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości mieszkańca gminy Kunów (Świętokrzyskie) wykazało ponad 1,5 promila w organizmie. Także test na obecność narkotyków dał wynik pozytywny.

Policjanci z ostrowieckiej komendy kontrolowali w niedzielę w Kunowie prędkość jadących przez tą miejscowość pojazdów. W pewnym momencie w obiektywie miernika prędkości znalazł się kierujący citroenem, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 30km/h. Gdy policjant nakazał siedzącemu za kierownicą mężczyźnie zatrzymać się, ten zwolnił, lecz po chwili gwałtownie ruszył.

„Funkcjonariusze natychmiast uruchomili sygnały świetlne i dźwiękowe oraz rozpoczęli pościg za mężczyzną stwarzającym bezpośrednie zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Po kilku minutach francuskie auto zatrzymało się na ogrodzeniu jednej z posesji, a kierujący wraz z czwórką pasażerów postanowili salwować się ucieczką. Fortel ten się nie powiódł, gdyż szybko cała piątka znalazła się +w rękach+ policjantów” – powiedziała PAP podkom. Ewelina Wrzesień z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 31-letni mieszkaniec gminy Kunów. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci podejrzewając, że mężczyzna prowadził samochód będąc pod działaniem narkotyków przeprowadzili test, który dał pozytywny wynik.

„Jego krew funkcjonariusze zabezpieczyli do dalszych badań laboratoryjnych. 31-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Dodatkowo policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Kunów nie posiada uprawnień do kierowania. W poniedziałek po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do kontroli drogowej. Nie wykluczone, że w przyszłości odpowie również za jazdę pod wpływem narkotyków” – dodała podkom. Wrzesień.

Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.(PAP)

Autor: Janusz Majewski

maj/ maak/

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media