Obserwuj nas na

Ostrowiec Świętokrzyski

30 punktów karnych, 5000 złotych mandatu i zatrzymane prawo jazdy

Dodano

Kwoty mandatów w obowiązującym taryfikatorze dziwią i nieprzyjemnie zaskakują kierowców, pozwalających sobie na znacznie więcej niż dopuszczają to przepisy. Tego typu sytuacje wymagają stanowczej reakcji mundurowych. Wczoraj przekonał się o tym 44-latek, który swoim BMW wyprzedał inny pojazd na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Ponadto przekroczył dozwoloną prędkość o 82 km/h w obszarze zabudowanym. Kielczanin został ukarany przez policjantów z ostrowieckiej grupy Speed mandatem karnym w wysokości 5000 złotych, a na jego konto trafiło 30 punktów karnych.

Każdego dnia ostrowieccy policjanci dbają o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Przypomnijmy, że ostrowiecka grupa Speed działająca w Wydziale Ruchu drogowego ostrowieckiej komendy przeciwdziała tzw. piratom drogowym, którzy za nic mają przepisy ruchu drogowego.

Brawura na drodze nie jest dobrym towarzyszem podróży. Ponadto może też być bardzo kosztowna. Przekonał się o tym wczoraj 44-letni kierowca pojazdu marki BMW, który został ukarany przez policjantów z ostrowieckiej grupy Speed mandatem karnym w wysokości 5000 złotych. Pełniący na terenie gminy Waśniów służbę mundurowi zauważyli jak kierujący niemieckim autem w miejscowości Sarnia Zwola wyprzedzał inny pojazd na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Ponadto przekroczył on dozwoloną prędkość o 82 km/h w obszarze zabudowanym. Oprócz wysokiego mandatu na jego konto trafiło także 30 punktów karnych. Stróże prawa zatrzymali 44 –latkowi prawo jazdy.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Apelujemy o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy.

EW / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media