Obserwuj nas na

Ostrowiec Świętokrzyski

82-letnia ostrowczanka uwierzyła oszustom i straciła oszczędności

Dodano

Wczoraj na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego doszło do oszustwa metodą „na wnuczkę”. Przestępcy wyłudzili od 82-letniej kobiety pieniądze pod legendą wypadku drogowego. Zmanipulowana przez oszustów seniorka uwierzyła w opowiedzianą przez nich historię i straciła 30 000 złotych.

Niestety działania oszustów są bezwzględne. Umiejętnie manipulują oni rozmową tak, aby uzyskać jak najwięcej informacji i wykorzystać starsze osoby. Nie dają chwili na zastanowienie się, czy sprawdzenie informacji o dzwoniącym. Przekonują seniorów, że ich pieniądze pomogą w schwytaniu przestępców i uchronią przed konsekwencjami najbliższych członków rodziny. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny czy policjantów. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia.

Wczoraj w sidła przestępców wpadła 82-letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak wynika z relacji seniorki około godziny 19:00 zadzwonił do niej mężczyzna podający się za policjanta. Kolejno poinformował on swoją rozmówczynię, że jej wnuczka spowodowała wypadek drogowy i potrzebne są pieniądze w kwocie 150 000 złotych na tzw. polubowne załatwienie sprawy. Podczas rozmowy dla uwiarygodnienia oszustwa, przestępca przekazał słuchawkę kobiecie podającą się za jej wnuczkę. Fałszywa krewna w trakcie rozmowy miała potwierdzić opowiedzianą historię przez mężczyznę podającego się za policjanta. Pokrzywdzona uwierzyła oszustom i zgodziła się na przekazanie pieniędzy w kwocie 30 000 złotych. Po krótkim czasie po odbiór gotówki do jej domu zgłosił się nieznany mężczyzna, któremu seniorka przekazała pieniądze. 82-latka powiadomiła o całej sytuacji swojego syna, który uświadomił jej, że padła ofiarą oszustów.

EW / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media