Ostrowiec Świętokrzyski
Chciała zainwestować w kryptowaluty, straciła 120 tysięcy złotych
Wczoraj do ostrowieckiej komendy zgłosiła się 53-latka, która padła ofiarą oszustów. Z relacji ostrowczanki wynikało, że w listopadzie zeszłego roku skontaktował się z nią mężczyzna mówiący ze wschodnim akcentem, który przedstawił się jako doradca finansowy. Następnie zaoferował jej pomoc przy inwestycji w kryptowaluty.
Mężczyzna namówił ją do zainstalowała oprogramowania do zdalnego pulpitu. Niczego nie świadoma zgłaszająca postępowała zgodnie z otrzymanymi wskazówkami cyberoszsuta. Między innymi wykonała kilka przelewów na wskazane przez niego konta na łączną kwotę 50 000 złotych Po czym kontakt z rzekomym doradcą finansowym się urwał. Po kilku dniach z 53-latką skontaktowała się kobieta, która poinformowała ją, że padła ona ofiarą oszustów i aby odzyskać pieniądze musi najpierw wpłacić środki na wskazane przez nią konto w celu wykonania na nim obrotu. Jak twierdziła czynność ta jest potrzebna do uzyskania licencji bez, której pokrzywdzona nie odzyska utraconych pieniędzy.
Postępując zgodnie z instrukcjami kobieta wpłaciła na wskazane konto kolejne swoje oszczędności. Kiedy kontakt się zerwał, zgłaszająca zrozumiała, że została oszukana. Łącznie mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego w wyniku działania oszustów straciła pieniądze w kwocie około 120 000 złotych.
KPP


