Obserwuj nas na

Kunów

Grozi mu 5 lat za znęcanie się nad psem

Dodano

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kunowie zatrzymali wczoraj 65–letniego mieszkańca gminy, który ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad psem. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedziele około godziny 9:00 mężczyzna łowiący ryby w rzece Świślina w gminie Kunów zauważył w wodzie psa. Ponieważ zwierze nie reagowało na wołanie, wyciągnął je na brzeg. Wtedy okazało się że pies ma obrażenia głowy oraz krwawi z pyska. Dodatkowo pies miał na szyi ciasno zawiązaną smycz.

Wędkarz natychmiast powiadomił o zdarzeniu dyżurnego ostrowieckiej komendy. W wyniku podjętych działań pies został przewieziony do lecznicy, gdzie udzielono mu pomocy. Wczoraj Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kunowie ustalili i zatrzymali 65-letniego mężczyznę, podejrzanego o znęcanie się nad zwierzęciem.

Zatrzymany w pierwszej chwili nie przyznał się do winy, jednak w trakcie przesłuchania wyjaśnił, że psa dostał od sąsiada i miał się nim zaopiekować. Jednak po jakimś czasie pies zaczął go denerwować i w minioną sobotę uderzył go kilkakrotnie w głowę a potem wrzucił do rzeki.

Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzut, znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

bg / kpp

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media