Obserwuj nas na

Ostrowiec Świętokrzyski

Marsz ulicami Ostrowca Świętokrzyskiego ku pamięci Arkadiusza Mortki

Dodano

17 lipca o godzinie 15.00 w Ostrowcu Świętokrzyskim zorganizowano Marsz ku pamięci zmarłego w niejasnych okolicznościach Arkadiusza Mortki.  Mieszkańcy miasta przeszli Aleją 3 Maja z rynku pod Komendę Powiatową Policji.

Przypomnijmy, w dniu 5 lipca 38-letni Arkadiusz Mortka został zatrzymany przez policję. Trzy dni później trafił na SOR w Ostrowcu Świętokrzyskim, a następnie do Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy.  Po dwóch dniach został przyjęty na OIOM w kieleckim szpitalu, tam zmarł. Rodzina Arkadiusza Mortki przekonuje, że do dziś nie wie, co działo się z nim przez cały okres zatrzymania, trwa śledztwo, które ma wyjaśnić sprawę. Rodzina zmarłego mężczyzny zwróciła się z prośbą o pomoc do internautów.

„Potrzebujemy Waszej pomocy! Nasz syn, brat, kolega, Ojciec 8mio letniego dziecka dnia 05.07.21 został zatrzymany Przez ostrowiecka milicję. Do domu już nie wrócił..” – tymi słowami rozpoczyna się wpis zamieszczony przez najbliższych zmarłego na portalu społecznościowym Spotted: Ostrowiec Świętokrzyski. W jego dalszej części rodzina Arkadiusza Mortki wskazuje na szereg niejasności związanych ze sprawą i prosi internautów o nagłośnienie sytuacji.

Policja potwierdziła, że do zatrzymania mężczyzny doszło w związku z przestępstwem narkotykowym. Arkadiusz Mortka został zatrzymany, a następnie z uwagi na to, że stan jego zdrowia wymagał hospitalizacji, przewieziono go do ostrowieckiego szpitala. Przyczynę śmierci, do której doszło w kieleckim szpitalu ma wykazać sekcja zwłok. Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim wystąpiła do Prokuratury Okręgowej z wnioskiem o wyznaczenie innej jednostki do prowadzenia postępowania w tej sprawie.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media