Obserwuj nas na

Ostrowiec Świętokrzyski

Miłośnik drogiego alkoholu w rękach ostrowieckich policjantów

Avatar photo

Dodano

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich „rozliczyli” miłośnika artykułów alkoholowych. Jak ustalili stróże prawa, 45-latek na przełomie kwietnia i maja, aż dziesięciokrotnie odwiedził jeden z sieciowych marketów na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie wykorzystując nieuwagę personelu dokonywał kradzieży markowego alkoholu. Wartość wyniesionych przez niego łupów za każdym razem nie przekraczała kwoty kwalifikującej zdarzenie jako wykroczenie. Funkcjonariusze połączyli jego działania w czyn ciągły, co dało podstawy do przedstawienia nieuczciwemu „klientowi” zarzutu o przestępstwo. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy postanowili zweryfikować posiadane przez siebie informacje na temat serii kradzieży. Do zdarzeń miało dojść w jednym z sieciowych marketów na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak wynikało z ustaleń stróżów prawa, nieuczciwym klientem, który 10-krotnie odwiedził sklep miał być 45-latek. Jego „łupem” padał markowy alkohol, którego wartość za każdym razem nie przekraczała kwoty kwalifikującej zdarzenie jako wykroczenie. Z uwagi na fakt, że do zdarzeń doszło w krótkich odstępach czasu, śledczy mogli połączyć opisane działania nieuczciwego klienta w czyn ciągły i przedstawić mu zarzut o przestępstwo. Łącznie wartość strat została wyceniona na kwotę blisko 1300 złotych.

Zgodnie z kodeksem karnym za dokonaną kradzież grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *