Obserwuj nas na

Końskie

O kondycji szpitali na Konwencie Powiatów Województwa Świętokrzyskiego (zdjęcia)

Dodano

W piątek 17 lutego Starosta Konecki Grzegorz Piec uczestniczył w Konwencie Powiatów Województwa Świętokrzyskiego. Tym razem gospodarzem spotkania był Powiat Ostrowiecki.

Jak informuje Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak – „Konwent Powiatów jest imprezą cykliczną. Zawsze omawiane są bieżące sprawy, a szczególnie te, które są związane ze zmianą przepisów prawa”.

Tematykę spotkania, zorganizowanego w muzeum na Krzemionkach, zdominował problem funkcjonowania szpitali powiatowych w kontekście ostatnich uregulowań dotyczących wysokości płac personelu i wycen procedur medycznych.

Szczegółowe analizy dotyczące finansowania świętokrzyskich lecznic w minionym roku przedstawiła zaproszona na Konwent Małgorzata Kiebzak – dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału NFZ.

We wspomnianym okresie do powiatowych szpitali trafiło około 450 mln złotych więcej, a Fundusz sfinansował wszystkie nadwykonania. Z racji korekt kontraktów jeszcze w lutym ma być rozdysponowana wśród świętokrzyskich szpitali kwota 16 mln zł, a w maju ma się pojawić nowa, wyższa wycena świadczeń.

Oprócz wzrostu wynagrodzeń na koszt funkcjonowania szpitali mają wpływ także podwyżki cen nośników energii, na co zwrócił uwagą Starosta Sandomierski Marcin Piwnik, przedstawiając wysokość opłat za gaz powiatowego szpitala w Sandomierzu.

Obok tych obaw dotyczących pieniędzy dla szpitali podczas piątkowego Konwentu starostowie zajęli się także konsekwencją wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 13 grudnia 2022 r., który zakwestionował sposób interpretacji przepisu przewidującego czasowe zatrzymanie prawa jazdy w wypadku przekroczenia przez kierowcę dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym lub przewożenia osób ponad przewidywany limit. Decyzja administracyjna starosty o zatrzymaniu uprawień do kierowania pojazdami nie będzie już wydawana automatycznie.

Po obradach Konwentu starostowie zwiedzili neolityczne kopalnie krzemienia, chlubę nie tylko powiatu ostrowieckiego, ale całego Województwa Świętokrzyskiego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Końskich

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media