Obserwuj nas na

Ostrowiec Świętokrzyski

Obietnica łatwego zysku okazała się nieuczciwą pułapką

Avatar photo

Dodano

Do ostrowieckich policjantów zgłosił się 54-latek, który padł ofiarą oszustów. Mężczyzna, przeglądając strony internetowe, zauważył reklamę dotyczącą inwestycji w akcje koncernu naftowego. Postępując zgodnie ze wskazówkami przestępców zamiast zyskać stracił ponad 78000 złotych. Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozwagi przy tego typu transakcjach!

Schemat działania przestępców, którzy oferują „pomoc” w inwestowaniu w akcje znanych firm jest zazwyczaj bardzo podobny. Tak też było w przypadku 54-letniego mieszkańca gminy Bałtów, który pod koniec stycznia br. postanowił pomnożyć swoje oszczędności. Przeglądając  strony internetowe trafił na ogłoszenie, z treści którego wynikało, że inwestując w akcje koncernu naftowego, może szybko osiągnąć spore zyski. Z mężczyzną pomimo, że nie wypełniał żadnego formularza zgłoszeniowego skontaktował się konsultant, który namówił go na inwestycję. Następnie została do niego przypisana doradczyni, która podawała się za maklera giełdowego. Podczas rejestracji 54-latek wpłacił  na wskazane przez kobietę konto blisko 1000 złotych. Następnie skuszony ofertą inwestycji w kruszce zaczął postępować zgodnie ze wskazówki otrzymanymi od oszustów i wpłacać na podane przez nich konta różne kwoty. Między innymi kiedy jego zysk miał osiągnąć 150000 złotych mężczyzna miał dokonać wykupu licencji w wyniku osiągnięcia dużego zysku. Jednakże nie udało mu się wypłacić ani zysku ani zainwestowanych pieniędzy. Łącznie zgłaszający stracił ponad 78000 złotych.

KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *