Obserwuj nas na

Ostrowiec Świętokrzyski

Odpowiedzą przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości

Dodano

Przed sądem stanie dwóch mieszkańców powiatu ostrowieckiego, którzy pomimo wypitego wcześniej alkoholu wsiedli za kierownicę swoich pojazdów, nie zważając na to, jak poważne stanowią zagrożenie. Niechlubnym rekordzistą okazał się 65-letni mieszkaniec gminy Waśniów, który kierował pojazdem marki KIA mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj jako pierwszy w ręce policjantów z ostrowieckiej drogówki „wpadł” 50-letni mieszkaniec gminy Kunów. Do jego zatrzymania doszło kilka minut po godzinie 9 w miejscowości Rudka. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości o 15 km/h kierowcy fiata. W trakcie interwencji mundurowi wyczuli silną woń alkoholu od siedzącego za kierownicą 50-latka. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu.
Do grona nieodpowiedzialnych kierowców dołączył również 65-letni mieszkaniec gminy Waśniów. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej około godziny 17.00 w miejscowości Śnieżkowice. Krótko później okazało się, że senior wsiadł za „kółko” pojazdu marki KIA mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
EW / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media