Obserwuj nas na

Ostrowiec Świętokrzyski

Odpowiedzą za usiłowanie kradzieży katalizatora

Dodano

Policjanci z ogniwa patrolowo – interweniującego ostrowieckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 33 i 39 lat. Obaj mieszkańcy naszego powiatu podejrzani są o usiłowanie kradzieży katalizatora. Wartość strat pokrzywdzony wycenił na kwotę 700 złotych. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na jednym z parkingów osiedlowych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Teraz za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę tj. 11 marca br. kilka minut przed północą dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednym z osiedlowych parkingów, ktoś prawdopodobnie kradnie katalizator. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z ogniwa patrolowo- interweniującego ostrowieckiej komendy. Po chwili mundurowi na podstawie informacji uzyskanych od zgłaszającego zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 33 i 39 lat, którzy mogli mieć związek z usiłowaniem kradzieży. Obaj mieszkańcy naszego powiatu trafili do policyjnej celi. W trakcie prowadzonych czynności mundurowi ujawnili przy jednym z zaparkowanych pojazdów podnośnik oraz czerwony obcinak do rur wydechowych. Jak się okazało sprawcy opisanymi narzędziami nacięli katalizator w pojeździe marki Volkswagen. Wartość start pokrzywdzony wycenił na kwotę 700 złotych.

Wczoraj obaj sprawcy usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży mienia. Teraz zgodnie z kodeksem karnym może grozić im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

EW / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media