Obserwuj nas na

Ostrowiec Świętokrzyski

Odpowiedzą za włamanie i kradzież butli gazowych

Avatar photo

Dodano

Wkrótce przed sądem ze swoich czynów będzie tłumaczył się 23-latek oraz jego 33-letni wspólnik, którzy zostali zatrzymani wczoraj przez policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy. Mężczyźni podejrzani są o włamanie do metalowej klatki, a następnie kradzież z jej wnętrza 8 sztuk napełnionych butli gazowych. Pokrzywdzony łącznie wycenił straty na kwotę ponad 2100 złotych. W związku z tym, że 33-latek działał w warunkach multirecydywy grozi mu teraz wyższy wymiar kary.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy od jakiegoś czasu pracowali nad ustaleniem sprawców kradzieży z włamaniem. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że pod koniec marca br. nieznani sprawcy weszli na teren jego posesji, a następnie włamali się do znajdującej się tam metalowej klatki, skąd dokonali kradzieży 8 sztuk napełnionych butli gazowych. Wartość strat 58-latek wycenił na kwotę ponad 2100 złotych. Wczoraj stróże prawa ustalili, że za te przestępstwo odpowiedzialny jest 23-latek oraz jego 33-letni znajomy. Zgromadzony materiał dowody, pozwolił na przedstawienie im jeszcze tego samego dnia zarzutów kradzieży z włamaniem.

Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

W związku z tym, że 33-latek działał w warunkach multirecydywy grozi mu teraz wyższy wymiar kary.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *