Obserwuj nas na

Ostrowiec Świętokrzyski

Ostrowieccy policjanci uratowali 33-latka

Dodano

Ostrowieccy policjanci po raz kolejny udowodnili, że hasło „Pomagamy i chronimy” obowiązuje w każdej chwili i w każdej sytuacji. Wczoraj natychmiastowa reakcja i zdecydowane działanie policjantów z Komisariatu Policji w Kunowie doprowadziły do uratowania życia 33-letniego mężczyzny, który znajdował się sytuacji kryzysowej. Mieszkaniec gminy Kunów po zakończonej interwencji został przekazany pod opiekę służbom medycznym.

Szybka reakcja na zgłoszenie jest ważna za każdym razem, gdy człowiek potrzebuje pomocy. Jednak bywają takie interwencje, gdy na szali w walce z czasem jest ludzkie życie. Tak było w przypadku interwencji zgłoszonej wczoraj kwadrans przed godziną 15. Wtedy to dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna i poinformował, że otrzymał wiadomość od swojego kolegi, że ten chce targnąć się na swoje życie. Po uzyskaniu tej informacji na miejsce niezwłocznie zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Kunowie. Mundurowi po dotarciu pod wskazany adres natychmiast rozpoczęli rozmowę z 33-latkiem. Policjanci przekonali mężczyznę, by ten zaniechał swoich działań.

Tylko dzięki szybkiej reakcji i zachowaniu zimnej krwi przez funkcjonariuszy mężczyźnie nic się nie stało i trafił on pod opiekę medyczną.

Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami. Przypominamy, że na terenie miasta znajduje się wiele instytucji pomocowych, między innymi miejski ośrodek pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom.
Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę).

Opr. EW

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media