Ostrowiec Świętokrzyski
Oszustwo na kasie samoobsługowej
Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 33-letniej mieszkance powiatu sandomierskiego, która podejrzana jest o dokonanie trzech oszustw, w jednej z sieciowych drogerii na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Kobieta na kasie samoobsługowej wykładając różnego rodzaju artykuły kosmetyczne zasłaniała ich kody kreskowe skanując wycięty uprzednio przez siebie kod pochodzący z tańszego produktu. W ten sposób zaniżyła ich wartość na paragonie. Nieuczciwa klientka naraziła sklep na straty w kwocie ponad 930 złotych.
Wczoraj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich postanowili zweryfikować posiadane przez siebie informacje dotyczące oszustwa. Z ustaleń stróżów prawa wynikało, że 33-latka na przełomie kwietnia i maja br. trzykrotnie odwiedziła jedną z sieciowych drogerii znajdująca się na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Za każdym razem wkładała ona do koszyka różnego rodzaju artykuły kosmetyczne, po czym szła do kasy samoobsługowej, gdzie zasłaniała ich kody kreskowe i skanowała wycięty uprzednio przez siebie kod pochodzący z tańszego produktu.
Przypomnijmy, że zgodnie z polskim prawem takie działanie jest traktowane jako oszustwo i wartość strat nie ma znaczenia, a przy kwalifikowaniu tego czynu zawsze będzie to przestępstwo. 33-latka naraziła drogerię na straty w kwocie ponad 930 złotych. Jeszcze tego samego dnia kobieta usłyszała zarzuty, do których się przyznała.
Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
Opr. EW
Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim


