Obserwuj nas na

Ostrowiec Świętokrzyski

Oszustwo na kasie samoobsługowej

Avatar photo

Dodano

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 33-letniej mieszkance powiatu sandomierskiego, która podejrzana jest o dokonanie trzech oszustw, w jednej z sieciowych drogerii na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Kobieta na kasie samoobsługowej wykładając różnego rodzaju artykuły kosmetyczne zasłaniała ich kody kreskowe skanując wycięty uprzednio przez siebie kod pochodzący z tańszego produktu. W ten sposób zaniżyła ich wartość na paragonie. Nieuczciwa klientka naraziła sklep na straty w kwocie ponad 930 złotych.

Wczoraj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich postanowili zweryfikować posiadane przez siebie informacje dotyczące oszustwa. Z ustaleń stróżów prawa wynikało, że 33-latka na przełomie kwietnia i maja br. trzykrotnie odwiedziła jedną z sieciowych drogerii znajdująca się na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Za każdym razem wkładała ona do koszyka różnego rodzaju artykuły kosmetyczne, po czym szła do kasy samoobsługowej, gdzie zasłaniała ich kody kreskowe i skanowała wycięty uprzednio przez siebie kod pochodzący z tańszego produktu.

Przypomnijmy, że zgodnie z polskim prawem takie działanie jest traktowane jako oszustwo i wartość strat nie ma znaczenia, a przy kwalifikowaniu tego czynu zawsze będzie to przestępstwo. 33-latka naraziła drogerię na straty w kwocie ponad 930 złotych. Jeszcze tego samego dnia kobieta usłyszała zarzuty, do których się przyznała.

Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *