Ostrowiec Świętokrzyski
Para nieuczciwych znalazców w rękach ostrowieckich policjantów
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy ustalili i zatrzymali 23-latkę oraz jej 34-letniego partnera. Para podejrzana jest o przywłaszczenie na początku sierpnia zeszłego roku saszetki wraz z zawartością między innymi pieniędzy w kwocie 1000 złotych, dokumentów oraz karty płatniczej. Ponadto odpowiedzą oni za czterokrotne włamanie na konto przy użyciu uprzednio przywłaszczonej karty płatniczej oraz 16 usiłowań włamań na rachunek bankowy. Łącznie łupem włamywaczy padły wypłacane z rachunku pieniądze w kwocie 950 złotych. W związku z tym, że 34-latek działał w warunkach multirecydywy grozi mu teraz wyższy wymiar kary.
Wczoraj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy „rozliczyli” 23–letnią kobietę. Ostrowczanka podejrzana jest o to, że wspólnie ze swoim 34-letnim partnerem na początku sierpnia zeszłego roku dokonała przywłaszczenia saszetki wraz z zawartością między innymi pieniędzy w kwocie 1000 złotych, prawa jazdy, dowodu osobistego oraz karty płatniczej. Ponadto nieuczciwi znalazcy czterokrotnie włamali się na rachunek bankowy należący do 84-letniego pokrzywdzonego. Jak ustalili funkcjonariusze wypłacili oni z bankomatu przy użyciu znalezionej karty płatniczej pieniądze w kwocie 950 złotych. Na dodatek łącznie, aż 16 razy usiłowali wypłacić gotówkę z bankomatu i dokonać zapłaty przywłaszczoną kartą za zrobione zakupy. Wczoraj 23-latka została zatrzymana i dowieziona do ostrowieckiej komendy, gdzie usłyszała zarzuty, do których się przyznała. Jej 34-letni partner usłyszał takie same zarzuty pod koniec kwietnia br. Teraz za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że 34-latek działał w warunkach multirecydywy grozi mu teraz wyższy wymiar kary.
Opr. EW
Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim


