Ostrowiec Świętokrzyski
„Pewna inwestycja” – okazała się oszustwem
Do ostrowieckich policjantów zgłosił się 74-latek, który padł ofiarą oszustów. Mężczyzna, myśląc, że inwestuje w akcje znanego koncernu naftowego zamiast zyskać, stracił 160 000 złotych. Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozwagi przy tego typu transakcjach!
Schemat działania przestępców, którzy oferują „pomoc” w inwestowaniu w akcje znanych firm jest zazwyczaj bardzo podobny. Tak też było w przypadku 74-letniego mieszkańca powiatu ostrowieckiego, który w połowie zeszłego miesiąca postanowił pomnożyć swoje oszczędności. Z seniorem telefonicznie miał się skontaktować mężczyzna podający się za pracownika znanego koncernu naftowego, który zaproponował, że mu może szybko osiągnąć spore zyski. Skuszony ofertą podał fałszywemu pracownikowi dane czym umożliwił cyberprzestępcom założenie rachunku bankowego, na który to wpłacał gotówkę w różnych kwotach. Ponadto miał on również udostępnić oszustom dostęp do zdalnego pulpitu. Kiedy okazało się, że na nowym koncie nie ma zainwestowanych przez niego środków i został zaciągnięty kredyt na kwotę 8000 złotych zrozumiał, że został oszukany. Łącznie 74-latek stracił 160 000 złotych.
KPP


