Obserwuj nas na

Ostrowiec Świętokrzyski

Popełnił 7 wykroczeń odpowie teraz za przestępstwo

Avatar photo

Dodano

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy „rozliczyli” 42-latka za kradzieże sklepowe. Ostrowczanin w zeszłym miesiącu 7-krotnie odwiedził jedną z miejscowych drogerii, gdzie dokonał kradzieży różnego rodzaju asortymentu, nie przekraczających wartości wykroczenia. Funkcjonariusze połączyli jednak jego działania w czyn ciągły, co umożliwiło przedstawienie mu zarzutu o przestępstwo. Łącznie wartość strat wyceniono na kwotę ponad 1000 złotych. Teraz 42-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy postanowili zweryfikować posiadane informacje na temat kradzieży sklepowych. Stróże prawa mieli podejrzenia, że za sprawą znikających towarów z półek stoi 42-latek. Ostrowczanin w zeszłym miesiącu 7-krotnie odwiedził jedną z miejscowych drogerii, gdzie dokonał kradzieży. Z ustaleń wynikało, że mężczyzna zabierał ze sobą zawsze towar o stosunkowo niskiej wartości, co powodowało, że kradzież była kwalifikowana jako wykroczenie. Łupem nieuczciwego klienta padały artykuły drogeryjne i gospodarstwa domowego. Łącznie pokrzywdzony wycenił straty na kwotę ponad 1000 złotych. Funkcjonariusze połączyli jego działania w czyn ciągły, co umożliwiło przedstawienie mu zarzutu o przestępstwo, do którego się przyznał. Funkcjonariusze odzyskali większość utraconych rzeczy.

Za kradzież mienia kodeks karny przewiduje sankcję do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *