Obserwuj nas na

Ostrowiec Świętokrzyski

Sąd nie zastosował wobec Prezydenta Ostrowca środków zapobiegawczych

Dodano

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński, we wtorek 14 marca został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Prokurator przedstawił łącznie 5 zarzutów samorządowcowi przyjęcia korzyści majątkowej o łącznej wartości 40 tysięcy złotych.

We wtorek 14 marca w południe, funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Krakowie zatrzymali Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego w miejscu pracy w ramach śledztwa dotyczącego przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej.

Funkcjonariusze przeszukali miejsce zamieszkania zatrzymanego, Urząd Miejski oraz inne lokalizacje na terenie województwa świętokrzyskiego. Zabezpieczono dokumenty i nośniki danych, które mogą mieć znaczenie dowodowe. W ramach wsparcia w czynnościach uczestniczyli również funkcjonariusze z Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów.

W środę 15 marca Prokurator przedstawił łącznie 5 zarzutów przyjęcia korzyści majątkowej o łącznej wysokości 40 tysięcy złotych. Grozi za to nawet 8 lat pozbawienia wolności. Prezydent Ostrowca nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator wnioskował o tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

W czwartek 16 marca Sąd Rejonowy Katowice – Wschód odrzucił wniosek Prokuratora i nie zastosował wobec Prezydenta żadnych środków zapobiegawczych.

Jarosław Górczyński w latach 2006-2011 zajmował stanowisko wiceprezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. W 2011 roku uzyskał mandat posła na sejm VII kadencji z listy polskiego stronnictwa ludowego. Od 2014 roku pełni funkcję prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media