Ostrowiec Świętokrzyski
Sprzedaż klocków Lego zakończyła się oszustwem – mieszkanka gminy Bodzechów straciła ponad 4 tys. zł
Wczoraj do ostrowieckiej komendy zgłosiła się 38-letnia mieszkanka gminy Bodzechów. Kobieta poinformowała mundurowych, że padła ofiarą oszustów.
Z relacji zgłaszającej wynikało, że jej 36-letnia siostra tego dnia na popularnej platformie internetowej wystawiła do sprzedaży klocki lego za kwotę 240 złotych. Po jakimś czasie otrzymała wiadomość od mężczyzny o imieniu „Sebastian”, który zainteresowany był zakupem wystawionej przez nią rzeczy. Po uzgodnieniu warunków sprzedaży, 36-latka otrzymała od niego wiadomość e-mail zawierającą link z potwierdzeniem transakcji. Niczego nie świadoma kobieta kliknęła i poprosiła siostrę o wpisanie tam swoich danych z karty bankomatowej, co też uczyniła. Kolejno kobiety otrzymały wiadomość, że wystąpił błąd i skontaktuje się z nimi wkrótce pracownik banku. Jak się okazało, fałszywy pracownik banku polecił 38-latce ponowne zalogowanie się do bankowości elektronicznej i potwierdzenie transakcji. W wyniku tych działań pokrzywdzona straciła ponad 4000 złotych.
KPP


