Obserwuj nas na

Ostrowiec Świętokrzyski

Trudna sytuacja ostrowieckiej lecznicy

Dodano

Ponad 100 pracowników ostrowieckiego szpitala przebywa obecnie na kwarantannie. W dużej mierze z powodu zakażenia koronawirusem. Sytuacja lecznicy jest coraz gorsza. Kierownictwo placówki odwołuje zabiegi planowe.

Jak poinformował dziś na konferencji prasowej dyrektor Andrzej Gruza, do odwołania zawieszona została praca dwóch oddziałów – laryngologicznego i urologicznego. Braki w personelu dają się coraz mocniej we znaki. Zarażonych SARS-CoV2 niestety przybywa. Tylko dziś jest to 13 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem oraz 17, którym testy przesiewowe dały wynik pozytywny.

W związku z rosnącą liczbą chorych, w szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim podjęto decyzję o utworzeniu izolatorium. Ma być ono gotowe do końca tygodnia. W Starachowicach, gdzie do tej pory leczono chorych na COVID19, brakuje już miejsc.

– Będziemy adoptować puste pomieszczenia, do tej pory zajmowane przez fizjoterapię ambulatoryjną, na drugim piętrze budynku pulmonologii. Pacjenci chorzy na COVID z potwierdzonym wynikiem testu będą tam lokowani i będą pod opieką lekarzy pulmonologów – mówi Andrzej Gruza.

Łóżka szpitalne pojawią się również na dawnym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Póki co powinno wystarczyć sprzętu medycznego.

– Największy problem jest z brakami personelu. Jesteśmy już u kresu sił, a nie możemy liczyć na pomoc z zewnątrz – przekonuje dr Adam Karolik, dyrektor ds. medycznych.

Doktor Karolik odniósł się również do postawy lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Jego zdaniem ograniczanie pomocy pacjentom tylko do teleporad jest nie w porządku wobec innych pracowników służby zdrowia.

– Będę cały czas to głośno powtarzał, że walka z koronawirusem odbywa się bardzo nierówno. To my walczymy z COVIDem. Odnoszę wrażenie, że większość lekarzy POZ, rodzinnych pracuje w komfortowych warunkach, pozamykali się w swoich gabinetach jak telefonistki 30 lat temu w urzędach telekomunikacyjnych. Tam idą również środki finansowe z NFZu. Obawiam się, że wkrótce dojdzie do takiej sytuacji, że Ci lekarze swoje e-skierowania będą mogli kierować jedynie do Pana Boga, bo w szpitalach, w szczególności na SORach zabraknie medyków – uważa.

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted Media.