Obserwuj nas na

Ostrowiec Świętokrzyski

Uczniowie ostrowieckiego SMS z medalami (zdjęcia)

Dodano

Rocznikowe Mistrzostwa Polski odbywały się równolegle w trzech miastach – w Oświęcimiu startowali 15-latkowie, w Warszawie 16-latkowie, a w Bydgoszczy 17 i 18-latkowie. Uczniowie z ostrowieckiej SMS, reprezentujący trzy kluby: KSZO Ostrowiec, SKP Barakuda i UKS 51 Lublin, wywalczyli 5 medali, 48 razy meldowali się w finałach A i B, poprawili 7 rekordów Okręgu Świętokrzyskiego.

Po najwyższe trofeum – złoty medal – sięgnął Bartosz Michta na 200 m styl. motylkowym (rekord Okręgu Świętokrzyskiego Juniorów 16-lat), wcześniej zdobył brąz na dystansie 100 m styl. motylkowym. Brąz wywalczyła także Zuzanna Kamińska na dystansie 200 m styl. klasycznym. Z medalami wróciły także sztafety dziewcząt – srebrny zdobyła sztafeta 4 x 100 m styl. zmiennym w składzie: Alicja Sulik, Zuzanna Kamińska, Zofia Sadłos, Malwina Szafrańska (rekord Okręgu Świętokrzyskiego Juniorek 15-lat), a brązowy sztafeta 4 x 100 m styl. dowolnym w składzie: Malwina Szafrańska, Małgorzata Celińska, Zofia Sadłos, Zuzanna Kamińska (rekord Okręgu Świętokrzyskiego Juniorek 15-lat).