Obserwuj nas na

Ostrowiec Świętokrzyski

W Wólce Bałtowskiej Kolonii mieszkańcy jeżdżą już nową drogą

Dodano

Zakończył się remont ponad dwukilometrowego odcinka drogi powiatowej w Wólce Bałtowskiej-Kolonii w gminie Bałtów.

Wartość tego zadania wyniosła ponad 1 mln 220 tyś. Z czego dofinansowane z MSWiA w ramach środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych wyniosło 973 262,00 zł. Wkład własny powiatu ostrowieckiego 153 816,44 zł, a dotacja celowa z gminy Bałtów 95 000,00 zł.

Dzięki wyjątkowo sprawnej pracy Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu udało się bardzo szybko ogłosić przetarg i wyłonić wykonawcę, który w krótkim czasie zrealizował to zadanie.

W symbolicznym odebraniu drogi uczestniczyli: starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Pasternak, wiceprzewodnicząca Małgorzata Sobieraj, rady powiatowy Piotr Maj, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu, Tomasz Mroczek oraz poseł Andrzej Kryj, dyrektor biura senatora Artur Głąb, wójt gminy Bałtów Hubert Żądło wraz z przewodniczącym Rady Gminy w Bałtowie Henrykiem Cichockim i radną Eweliną Łaska.

Jak mówiła starosta Marzena Dębniak, cieszy mnie, że w tempie ekspresowym udało nam się wykonać remont tej drogi. Umowa była podpisana w listopadzie, a termin realizacji zadania do końca grudnia. Uzyskaliśmy środki z MSWiA w wysokości 80 procent wartości całego zadania, pozostałe 20 procent solidarnie pokryły dwa samorządy – powiat ostrowiecki i gmina Bałtów.

Gratulacje złożył również poseł Andrzej Kryj. Serdecznie dziękuję zarządowi powiatu ostrowieckiego ze starostą Marzeną Dębniak, dziękuję także przewodniczącemu Mariuszowi Pasternakowi za skuteczność oraz radnym Małgorzacie Sobieraj i Piotrowi Majowi za to, że udało się wykonać odcinek tej drogi. Jest to najbardziej uczęszczana droga, szczególnie przez turystów. To ważny ciąg komunikacyjny, stanowiący wlot do województwa świętokrzyskiego z województwa mazowieckiego.

Zakres prac obejmował roboty rozbiórkowe, roboty ziemne oraz remont nawierzchni bitumicznej na całej szerokości jezdni wraz ze zjazdami i poboczami.

POŚw.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media