Obserwuj nas na

Ostrowiec Świętokrzyski

Weekend na ostrowieckich drogach

Dodano

W trakcie minionego weekendu policjanci z ostrowieckiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego 2 nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą okazał się 30-letni ostrowczanin, który mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie kierował pojazdem marki BMW. Odpowiedzialności karnej nie uniknie również 28-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, który prowadził osobowego fiata, posiadając sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz wszyscy mężczyźni ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Jako pierwszy w miniony czwartek w ręce ostrowieckich policjantów wpadł 35 – latek. Do jego zatrzymania doszło około godziny 12.30 na ul. Sandomierskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ostrowczanin mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie kierował motorowerem marki Honda. Ponadto mundurowi ustalili, że podróżował on swoim jednośladem posiadając sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Z kolei w sobotę stróże prawa w miejscowości Rudka Bałtowska zatrzymali do kontroli drogowej 28-letniego kierującego fiatem, który posiadał aż dwa aktywne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz mieszkańcowi województwa mazowieckiego za złamanie sądowych zakazów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Tego samego dnia na ul. Traugutta w Ostrowcu Świętokrzyskim policjanci zatrzymali 30-latka, jadącego BMW. Jak się okazało ostrowczanin wsiadł za kierownicę niemieckiego auta mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę.

EW / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media